Vakantiehuizen in Asten

Vakantiehuizen in Asten

Vakantiehuizen in Asten

In het mooie Brabant

In de provincie Brabant vind je de mooie Asten. Een plek waar carnaval wordt gevierd, maar ook de plek waar je natuur en klokken kunt ontdekken. Het Museum Klok en Peel zegt dan ook al genoeg! De vakantiehuizen in Asten liggen veelal op hetzelfde terrein. Deze vind je net buiten het centrum, waardoor je ook lekker in de natuur kunt zijn! Hoe fijn is dat? Ook zijn een aantal vakantiehuizen in Asten te vinden in het centrum van het dorpje. Dan proef je meer de historie en sfeer natuurlijk. De vakantiehuizen in Asten zijn vrij ruim allemaal, dus je kunt er gerust met een wat groter gezin naartoe. Ook ideaal trouwens als je op zoek bent naar een vakantiehuis met een vriendengroep, ruimte genoeg!

Ontdek de natuur en meer

Nationaal Park de Groote Peel is als het ware de achtertuin van Asten. Hier kun je zoveel je wil in de natuur zijn en genieten. En in deze natuur vind je ook een verlaten kasteel. Dit kasteel wordt langzaamaan door de natuur opgeslorpt en dat ziet er prachtig (en sprookjesachtig) uit. Vanaf je vakantiehuis ben je overigens zo in de natuur! Neem je eigen fiets mee om op pad te gaan of huur een fiets in de buurt. Maak wandeltochten en laat je verrassen door de gezellige kern van Asten. De meeste vakantiehuizen in Asten zijn voorzien van allerlei gemakken. Je hoeft je zeker geen zorgen te maken dat je in een lelijk huisje terecht komt. Alles is goed verzorgd en je zal zien dat je er enorm goed kunt ontspannen. Bekijk het aanbod van vakantiehuizen in Asten en maak je keuze.

Vakantie in Asten

Locatie en oriëntatie

Kleine plaats bij de natuur

Asten is dus een kleine plaats die te vinden is in Noord-Brabant. De Groote Peel is als het ware de achtertuin van deze plaats! Je vindt deze plaats in de regio van Eindhoven trouwens, een leuke stad om zeker een dagje naartoe te gaan. In Asten zelf is het trouwens ook niet verkeerd gesteld, je kunt hier erg goed winkelen bijvoorbeeld. Vanuit heel Nederland is het niet ver rijden naar Asten. Vanaf Amsterdam ben je er in iets meer dan 1 ½ uur. Kom naar Asten als je een leuke afwisseling wil van gezellige winkels/restaurants en een prachtige natuur.

De beste reistijd voor Asten

Natuurlijk is de zomer de beste periode om richting Asten te gaan. Dan is het lekker weer (als het goed is) en kun je op je gemak alles ontdekken en doen. Mocht je echt voor de natuur komen en wandelingen willen maken, dan is de lente misschien een betere periode. Dan kun je namelijk nog wat verkoeling krijgen… De zomer kan te warm zijn! En mocht je gek zijn op carnaval, dan moet je zeker in februari hier naartoe komen. Dan geniet je van prachtige parades en een heerlijke tijd in kroegen en op straat. Ga zeker verkleed, je valt anders te veel op!

Reizigers en activiteiten

Asten voor cultuurliefhebbers

Het culturele uitje van Asten is toch wel Museum Klok & Peel. Asten is namelijk de plek van de klokken in Nederland. In het museum tref je dan ook vele klokken en beiaarden. Daarnaast wordt er meer verteld over het natuurgebied Groote Peel. Het is een verrassende combinatie in dit museum. Kasteel Asten is daarnaast ook een leuke plek om naartoe te gaan. Dit kasteel is al aardig in verval geraakt en dus niet zomaar toegankelijk. Mocht je het kasteel van dichtbij willen zien, dan kun je een afspraak maken voor een privé bezichtiging. Vlakbij Someren vind je het Museum voor Vluchtsimulatie, een leuke plek voor de kids is dit zeker!

Asten voor natuurliefhebbers

Met de Groote Peel in de achtertuin is het niet lastig om te bedenken dat je hier heel goed van de natuur kunt genieten. De Groote Peel is een nationaal park waar je vooral veel veengebied hebt. Ook is het er hierdoor vrij nat, wat dan weer allerlei vogelsoorten aantrekt. Het is hierdoor een mooie plek geworden waar je van alles kunt zien! Voor meer informatie over het gebied ga je naar het bezoekerscentrum Buitencentrum De Pelen. Hier leer je meer over het gebied, het is tevens een goed startpunt voor je wandelingen door het natuurgebied.

Asten is een gemeente in Brabant waar voor een deel ook het Nationaal Park De Groote Peel ligt.

Top 5 tips in Asten

1. Museum Klok & Peel

Hier vind je de best of both worlds, waar de plaats Asten bekend om staat: klokken en het natuurgebied. In het museum tref je allerlei klokken en beiaarden. Ook is er een tentoonstelling te zien die van alles uitlegt over de Groote Peel.

2. Kasteel Asten

Kasteel Asten is een bijzonder kasteel en dat zal vooral komen door het feit dat het voor een aardig deel vervallen is. Het kasteel is daarom ook alleen te bezoeken op afspraak, je krijgt dan een privé rondleiding.

3. Nationaal Park De Groote Peel

Nationaal Park De Groote Peel is een veengebied, en wat voor een! Doordat je hier zoveel veen hebt en dus water, trekt het allerlei vogels aan. Het is dan ook een bijzonder mooi gebied voor vogelspotters.

4. Dennendijkse bossen

De Dennendijkse bossen zijn prachtig om te zien! Maak hier mooie wandelingen in de vroege ochtenduren en zie de natuur wakker worden. Ook vind je in deze bossen wat heides. De Dennendijkse bossen liggen ten oosten van Asten.

5. Kunsthal Helmond

De stad Helmond ligt vlakbij Asten en hier vind je Kunsthal Helmond. Een inspirerende plek waar diverse tentoonstellingen gehouden worden. Samen met het kasteel van Helmond vormt de kunsthal het Museum Helmond.

Informatie over vakantiehuizen in Asten

🏡 Vakantiehuizen beschikbaar: 2 accommodaties.
💳 Korting beschikbaar: tot -48%.
🌙 Min. prijs per nacht: Vanaf €44.
⭐ Meest populaire voorzieningen: airco, tuin en balkon.
📶 Voor workation: 100% van de accommodaties.
🏊 Met zwembad: 1 accommodaties.

Veelgestelde vragen over Vakantiehuizen in Asten

Wat kost het gemiddeld om een huisje in Asten te huren?

Hier betaal je een gemiddelde prijs van €188 per nacht. Een betrekkelijk hoge prijs voor bestemmingen in Nederland.

Wanneer zijn de huisjes in Asten bijzonder goedkoop?

Als je het zo goedkoop mogelijk wilt houden, zijn oktober (€125 per nacht), april (€127) en juni (€130) de goedkoopste maanden om naar deze bestemming af te reizen.

Wanneer zijn vakantiehuizen relatief duur in Asten?

In de maand december, zijn de prijzen het hoogste in Asten. Met een gemiddelde van €310 per nacht, gevolgd door januari (€258) en februari, met €245 per nacht.

Wordt het aanbevolen om een reisje naar Asten lang van tevoren te boeken?

Het is beter dat je ruimschoots op tijd boekt, omdat gemiddeld maar 22% van de vakantiehuizen boekbaar zijn, gedurende het hele jaar.

Wat zijn de beste maanden om spontaan naar Asten te gaan?

In de maanden mei, april en juni zijn de meeste vacante vakantiewoningen, met een gemiddelde beschikbaarheid van respectievelijk 61%, 43% en 42%. Zelfs tijdens deze maanden waarin er veel beschikbaar is, 49%. Geven we je de tip altijd je vakantie vroeg voor te bereiden.

Hoeveel vakantiewoningen worden er in Asten aangeboden op Holidu?

Op Holidu zijn er circa 50 accommodaties in deze regio, die door 9 verschillende aanbieders aangeboden worden.

Holidu doorzoekt honderden websites en vindt het perfecte vakantiehuis tegen de beste prijs.

500+ meer